Teatr Malucha

Zapraszamy do „Teatru Malucha”!

Z dużą radością informujemy, że Teatr Figurki bierze udział w projekcie Małopolskiego Instytutu Teatralnego „Teatr Malucha”. Celem projektu jest wyrównywanie szans w dostępnie do dobrego teatru dla małych dzieci z małych miejscowości. Razem z nami jeździć po Małopolsce będą nasi przyjaciele z Teatru Atofri i Teatru Uszytego.

My pokażemy nasze ulubione przedstawienia dla maluchów: „Oceanarium”, „Cieniowanki”, „Co w trawie piszczy”.

W naszym przekonaniu dobry teatr dla dzieci pełni bardzo ważną rolę – pozwala na wspólne (z rodzicami) przeżywanie przygody, może być inspiracja do zabaw i rozmów, wprowadza w świat kultury i sztuki. Dlatego „Teatr malucha” pokazywany będzie przede wszystkim w weekendy, a publiczność będą stanowiły rodziny z małymi dziećmi.

Ważnym wyróżnikiem projektu jest to, że z dużą uważnością dobiera repertuar do wieku odbiorców. Maluszki nie potrzebują w teatrze wilków, ciemności, szybkiej akcji i głośnych piosenek. Natomiast potrzebują pięknych obrazów, czasu i inspiracji do zabawy.

Robimy teatr dla małych dzieci bo wierzymy, że każdy – bez względu na wiek, zasługuje na dobry teatr. Nasze spektakle dla dzieci przygotowujemy z wielką starannością, miłością i zaangażowaniem. Przed każdą premierą sprawdzamy nasze pomysły na grupach testowych, a po premierach wciąż nanosimy poprawki, dlatego z uwagą słuchamy wszystkich komentarzy i uwag.

W ramach „Teatru malucha” zobaczycie nas w Lanckoronie, Chełmku, Kętach, Zagórniku i Wadowicach.

Lanckorona: 15.08., godz. 16:00 „Oceanarium”;
Chełmek: 16.08., godz. 16:30 „Oceanarium”;
Wadowice: 23.10., godz. 16:00, „Co w trawie piszczy”;
Kęty: 13.11., godz. 16:00 „Co w trawie piszczy”;
Zagórnik: 04.12., godz. 11:00 „Cieniowanki”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.