Subskrybuj Aktualności (RSS) Newsletter

WIELOKULTUROWA MAŁOPOLSKA: PROGRAM FESTIWALU

Przedstawiamy program wiosennej edycji Objazdowego Festiwalu Wielokulturowa Małopolska organizowanego przez Teatr Figur Kraków i program Dilettante Małopolskiego Instytutu Kultury.

Program festiwalu powstał przy współpracy z czterema grupami teatralnymi z Małopolski: z Teatrem Próg Junior z Wadowic, z Teatrem Sokół z Wadowic, z Grupą Teatralną Glutaminian Sodu z Olkusza i z grupą tancerek współpracujących z Teatrem Figur.

Objazdowy Festiwal Wielokulturowa Małopolska: Wiosenna odsłona

Teatr Figur Kraków i Małopolski Instytut Kultury zapraszają serdecznie na wiosenną odsłonę Objazdowego Festiwalu Wielokulturowa Małopolska, który odbędzie się cztery razy, w różnych miejscach.

Zapraszamy 5. marca do Lanckorony, 6. marca do Psar, 12. marca do Frydrychowic i 13. marca do Andrychowa!

Program festiwalu stworzony został z myślą o rodzinach z dziećmi, ale zawiera także interesujące pozycje dla młodzieży i dorosłych. Będzie można posłuchać romskich bajek, obejrzeć wystawę prac malowanych na tkaninach i kolekcję Pawła Lechowskiego, poznać twórczość Papuszy, porozmawiać z cyganologiem.

W programie spektakle i instalacje cieniowe oraz pokazy flamenco i minikoncert pieśni łemkowskich. Będzie można także wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach, grach planszowych i terenowych. Dla smakoszy przygotowaliśmy możliwość degustacji potraw pochodzących z różnych kultur

PREMIERA ROBOTA I MOTYLA

Serdecznie zapraszamy na pokazy premierowe spektaklu "Robot i motyl", które odbędą się 11.12.2015 r w Samorządowym Przedszkolu nr 11 im. Misia Uszatka w Krakowie oraz 13.12.2015r podczas "Bajkowej niedzieli" w Dworku Białoprądnickim.

Robot i motyl

Spektakl na podstawie opowiadań Vytautė Žilinskaitėj

Adaptacja i reżyseria: Dagmara Żabska

Lalki: Brane Solce i zespół

Scenografia: Beata Klimkowska

Muzyka: Andrzej Bonarek

Produkcja: Marta Hankus

Występują Tadeusz Dylawerski/Alla Maslovskaya/Mateusz Wróbel

Archiwum