Subskrybuj Aktualności (RSS) Newsletter

ZADUSZKI CIENIOWE – RODZINNE WARSZTATY TEATRU CIENI JUŻ W PAŹDZIERNIKU!

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi (wiek: + 8 lat) do udziału w wyjątkowym projekcie Teatru Figur Kraków pt. „Zaduszki cieniowe”. Proponujemy udział w cyklu ośmiu spotkań warsztatowych z teatru cieni, które zakończą się niezwykłym pokazem – rodzinną akcją teatralną w oknach mieszkań i domów.

Uczestnicy warsztatów, wspólnie z aktorami, animatorami teatru cieni i scenografami Teatru Figur Kraków, przygotują scenariusz, projekty lalek, scenografię, a na końcu zaprezentują swój spektakl zgromadzonej publiczności. Będzie to teatralna opowieść o ich przodkach i przeszłości utrwalonej na rodzinnych fotografiach.

Forma pokazu odwołuje się do tradycyjnych przedstawień średniowiecznych, w których każda scena pokazywana była w innej przestrzeni – na innym wozie. My – zamiast wozów – wybraliśmy okna. Choć idea pozostaje ta sama.

21.09 | po­nie­dzia­łek | MO­CAK | KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI I PEDAGOGÓW

Serdecznie zapraszamy na konferencję poświęconą edukacji teatralnej w szkole, zorganizowaną przez Teatr Figur Kraków w ramach projektu „Wielokulturowa Małopolska” oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach cyklu spotkań „Tydzień z Teatroteką Szkolną”.

Głównym tematem rozmów będą możliwości współpracy szkoły i teatru. Przyjrzymy się przykładom zrealizowanych wspólnie projektów. Zobaczymy, jakie są inne sposoby współdziałania. Co się udaje, co jest wyzwaniem i dlaczego? Tym zagadnieniom będzie poświęcona dyskusja, którą poprzedzą prezentacje dobrych praktyk współpracy oraz przegląd potencjalnych źródeł finansowych takich projektów. Po rozmowie na temat możliwej współpracy, przyjrzymy się portalowi „Teatroteka Szkolna” oraz weźmiemy udział w warsztatach pokazujących wykorzystanie narzędzi umieszczonych na portalu.

INFORMACJE I ZAPISY: edukacja@teatrfigur.pl, tel. 513 197 392

„ANI SŁOWA!” – AKCJA TEATRALNA DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Teatr Figur Kraków oraz Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają na akcję teatralną dla dzieci i dorosłych w ramach finału projektu „Lato w teatrze”.

Hasło przewodnie naszej dwutygodniowej pracy brzmiało „Ani słowa!”. Zadaniem wszystkich grup warsztatowych było znalezienie innego, niż słowa, sposobu na opowiadanie historii. Czy nam się to udało? Sprawdźcie sami!

W programie:

widowisko cieniowe „Multikulti Małopolska”, film taneczny „Karuzela”, pokaz muzyczny „W rytmie milczenia”, pokaz cyrkowy „Dziewczynki” oraz fireshow.

Terminy: 29.08.2015 (godz. 19.30), 30.08.2015 (godz. 12.00) Miejsce: Klub 303, os. Dywizjonu 303 nr 1 w Nowej Hucie

Archiwum