Subskrybuj Aktualności (RSS) Newsletter

KRÓL MACIUŚ PIERWSZY – FINAŁ KLASYKI ŻYWEJ

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkich miłośników teatru i polskiego dramatu do wzięcia udziału w wyjątkowym święcie podczas obchodów z okazji 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce.

W sobotę, 28.11.2015 o godz. 18:00 zagramy dla Państwa Króla Maciusia Pierwszego w Domu Kultury INSPIRO w Podłężu świętując tym samym finał Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej KLASYKA ŻYWA. O godz. 19:00 odbędzie się transmisja na żywo programu TVP Kultura, podczas którego ogłoszone zostaną wyniki konkursu. W Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej KLASYKA ŻYWA wzięły udział 83 spektakle z 31 miast. 28. listopada 2015 - kiedy ogłoszone zostaną wyniki Konkursu - będzie dniem niezwykle ważnym w kalendarzu obchodów jubileuszu 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE. Wieczór, w którym na kilkudziesięciu polskich scenach zagrane zostaną spektakle czerpiące z polskiej literatury dawnej, stanie się żywym dowodem na to, że dzieła te wciąż posiadają sceniczny potencjał i mogą być z powodzeniem twórczo reinterpetowane.

OBJAZDOWY FESTIWAL WIELOKULTUROWA MAŁOPOLSKA

Serdecznie zapraszamy na pierwszą odsłonę Objazdowego Festiwalu Wielokulturowa Małopolska, który odbędzie się piętnastego listopada (godz. 17:00-19:00) w Zajeździe Kościuszkowskim – Oddziale Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, ul. Białoprądnicka 3 w Krakowie.

PROGRAM FESTIWALU – Kraków

Widowisko cieniowe „Multikulti Małopolska” zrealizowane jest w specjalnej formie teatru cieni - tzw. cieniach hiszpańskich. Obraz tworzony jest nie przez lalki cieniowe, ale ciała aktorów i tancerzy odgrywających kolejne sceny za ekranem cieniowym. Widowisko inspirowane jest historią mniejszości etnicznych zamieszkujących region Małopolski.

Instalacja cieniowa „Huljet, huljet” - to unikatowa instalacja teatralna składająca się ze scen mansjonowych zainstalowanych w przedmiotach – starych walizkach i pudłach. Historia inspirowana jest zdjęciami z krakowskiego getta i pamiętnikami. Przybliża historie konkretnych ludzi, stara się dotknąć tematu z różnych perspektyw, z różnych stron. To impresyjny opis ostatnich chwil z życia żydowskich mieszkańców Krakowa oddany przez to, co pozostaje po minionych zdarzeniach – przez cienie.

Wystawa obrazów na praniu „Świat wozem się toczy” to prace plastyczne silnie inspirowane kulturą romską, flagą, zwyczajami. Są zapisem indywidualnych i subiektywnych wrażeń ze spotkań z Romami. Na tkaninach znajdziemy zarówno portrety, jak i różnego rodzaju grafiki, czy oryginalne zdobienia stempelkowe. Punktem wyjścia dla młodych artystów jest muzyka i kolor.

,,Mglisty Billy" Odwołany/ ,,Zaduszki Cieniowe" Zgodnie z planem!

Z przykrością informujemy, że z powodu choroby aktorki nie możemy zagrać spektaklu "Mglisty Billy" w dniach 29 i 30 października.

Jednocześnie zawiadamiamy, że finałowy pokaz etiud cieniowych przygotowanych przez uczestników zajęć i artystów TFK w ramach "Zaduszek cieniowych" odbędzie się zgodnie z planem.

SPOTKAJMY SIĘ W GRONIE RODZINY, PRZYJACIÓŁ, ZNAJOMYCH, SĄSIADÓW PODCZAS AKCJI TEATRALNYCH:

29 października / czwartek / godz. 18.00

Zajad Kościuszkowski – Oddział Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, ul. Białoprądnicka 3 (Prądnik Biały)

30 października / piątek / godz. 18.00

Ośrodek Kultury „Tęcza”, ul. Praska 52 (Dębniki)

Archiwum