Subskrybuj Aktualności (RSS) Newsletter

Objazd spektaklu „Robot i motyl”

Do czerwca 2016 roku odwiedziliśmy przedszkola w różnych częściach Małopolski. Byliśmy w większych i mniejszych miejscowościach: m.in. w Myślenicach i w Lanckoronie, w Bukowinie Tatrzańskiej i w Psarach, w Nowym Targu i w Myślachowicach, w Wadowicach i w Przybradzu, w Izdebniku i w Woźnikach, we Frydrychowicach i w Czubrowicach, w Ryczowie, w Krakowie a nawet na Festiwalu Czytania Dzieciom (Kinderbuch Festival) w Wiedniu.

Spektakl „Robot i motyl” prezentowany był trzydziestokrotnie. Obejrzały go setki najmłodszych widzów – przedszkolaków. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z teatrem, czyli ważne przeżycie. Na oczach dzieci aktorzy zmieniali zwykłe kartki w kolejne, ciekawe przedmioty, narzędzia, postaci. Tworzyli lalki, scenografię – ku uciesze dzieci budowali cały papierowy świat. Mali widzowie uczestniczyli w spektaklach bardzo aktywnie – byli w dialogu z aktorami, żywo reagowali na działania sceniczne, wybuchali spontanicznym śmiechem lub głośno ostrzegali bohaterów spektaklu przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Towarzyszyły im różne emocje.

WSZYSTKIE DACHY ŚWIATA, czyli „Lato w teatrze” w Bukowinie Tatrzańskiej, Niedzicy i Czarnej Górze

Jak daleko sięga nasz dom – do Białki? Do Nowego Targu? Dom rodzinny. Dom tradycyjny. Dom idealny. Jak go urządzamy, co wieszamy na ścianach, jaka muzyka w nim gra? Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 do działu w niezwykłym turnusie „Lata w teatrze” w Bukowinie Tatrzańskiej, Niedzicy i Czarnej Górze.

WIELOKULTUROWA MAŁOPOLSKA: PROGRAM FESTIWALU

Przedstawiamy program wiosennej edycji Objazdowego Festiwalu Wielokulturowa Małopolska organizowanego przez Teatr Figur Kraków i program Dilettante Małopolskiego Instytutu Kultury.

Program festiwalu powstał przy współpracy z czterema grupami teatralnymi z Małopolski: z Teatrem Próg Junior z Wadowic, z Teatrem Sokół z Wadowic, z Grupą Teatralną Glutaminian Sodu z Olkusza i z grupą tancerek współpracujących z Teatrem Figur.

Archiwum