Subskrybuj Aktualności (RSS) Newsletter

WSZYSTKIE DACHY ŚWIATA, czyli finał „Lata w teatrze” w Bukowinie Tatrzańskiej i Leśnicy

Puk, puk. Wchodzimy. Dokąd? Do domu. Co to jest dom? Gdzie jest dom? Jaki jest, jak pachnie? Co w nim słyszymy i dlaczego jest to dla nas ważne? Jak go czujemy? Kto jest w nim obecny? Jakie historie skrywa nasz strych i stare meble? Jak go zapamiętujemy? Dom – to magiczne miejsce, kopalnia inspiracji, niezwykłych historii i całe zaplecze uczuć i wzruszeń – z nich właśnie korzystali uczestnicy niezwykłego turnusu „Lata w teatrze” w Bukowinie Tatrzańskiej i Leśnicy, by stworzyć niepowtarzalne widowisko teatralne.

Objazd spektaklu „Robot i motyl”

Do czerwca 2016 roku odwiedziliśmy przedszkola w różnych częściach Małopolski. Byliśmy w większych i mniejszych miejscowościach: m.in. w Myślenicach i w Lanckoronie, w Bukowinie Tatrzańskiej i w Psarach, w Nowym Targu i w Myślachowicach, w Wadowicach i w Przybradzu, w Izdebniku i w Woźnikach, we Frydrychowicach i w Czubrowicach, w Ryczowie, w Krakowie a nawet na Festiwalu Czytania Dzieciom (Kinderbuch Festival) w Wiedniu.

Spektakl „Robot i motyl” prezentowany był trzydziestokrotnie. Obejrzały go setki najmłodszych widzów – przedszkolaków. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z teatrem, czyli ważne przeżycie. Na oczach dzieci aktorzy zmieniali zwykłe kartki w kolejne, ciekawe przedmioty, narzędzia, postaci. Tworzyli lalki, scenografię – ku uciesze dzieci budowali cały papierowy świat. Mali widzowie uczestniczyli w spektaklach bardzo aktywnie – byli w dialogu z aktorami, żywo reagowali na działania sceniczne, wybuchali spontanicznym śmiechem lub głośno ostrzegali bohaterów spektaklu przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Towarzyszyły im różne emocje.

WSZYSTKIE DACHY ŚWIATA, czyli „Lato w teatrze” w Bukowinie Tatrzańskiej, Niedzicy i Czarnej Górze

Jak daleko sięga nasz dom – do Białki? Do Nowego Targu? Dom rodzinny. Dom tradycyjny. Dom idealny. Jak go urządzamy, co wieszamy na ścianach, jaka muzyka w nim gra? Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 do działu w niezwykłym turnusie „Lata w teatrze” w Bukowinie Tatrzańskiej, Niedzicy i Czarnej Górze.

Archiwum